Shannon Wright :: Let In The Light

Drie jaar na Over The Sun keert een gelouterde Shannon Wright terug in de spotlights van de kleinere clubs. Het rauwe randje is er af, en Wright bewijst overtuigend dat ze het ook minder donker kan: Let In The Light, dus.

"Weet ik toch niet, net zoals mijn hond ook niet kan uitleggen waarom hij bang is van de donder", schokschoudert Shannon Wright op de vraag waarom Let In The Light zoveel stemmiger is dan de zwartgallige voorganger. Geen uitleg dan, maar we stellen toch maar vast dat het rauwe randje opgeborgen is en dat de nadruk op de ballads ligt.

Wright, een overlevende van de Jacksonville-punkscene, draait als singer-songwriter al even mee, maar het was pas met Over The Sun dat ze wat meer luisterende oren vond. Wat die oren hoorden was een dame die barstenvol passie over intens geramde gitaren woest haar ziel binnenstebuiten keerde. Indiemaster Steve Albini zorgde dat de microfoons goed stonden, drukte goedkeurend op de record-knop en zette Wright some damn fine coffee.

Nauwelijks een spoor daarvan is nog te vinden op Let In The Light. Andy Baker nam de productie in handen, en hier resoneert meer de invloed door van Yann Tiersen, met wie ze twee jaar geleden een sprookjesachtig mooie plaat opnam. De harde gitaren hebben een stap opzij moeten zetten zodat ook de piano in de studio binnen kon. We herkennen de typische Amélie-toetsen in hoogtepunten "Steadfast And True" en "They’ll Kill The Actor In The End". Een eenzame viool zorg voor subtiele inkleuring.

Nochtans zijn de snaren nog af en toe aan het woord. "Don’t You Doubt" heeft die bezwerende monotonie die je zo aan de lippen van Wright kluistert, en in "St. Pete" krijgen we die agressieve opstoten die haar vroegere werk zo vaak kenmerkten: een lage, eentonige gitaar doorkruist plotseling de hese vocalen en zet de woorden kracht bij: "I know you won’t be coming home to me" — en hij kan maar beter de straat oversteken de volgende keer. Of toch niet? "You Baffle Me" kirt Wright er op haar liefst meteen na, en ineens is het weer koek en ei: "And the moon trails on/You speak mildly/You move in me".

Een dipje in het midden kon Wright niet vermijden: het stapvoetse ritme en de slaapwandelzang duwen "When The Light Shone Down" de monotonie in, gelukkig dat het iets strakkere "Don’t You Doubt Me" de aandacht opnieuw bij de les trekt, zodat we toch even ademhalen vooraleer we het opnieuw mindere "In The Morning" overleven.

Shannon Wright is overduidelijk gekalmeerd, maar nog lang niet uitgezongen. Let In The Light vraagt wat aanpassing, maar geeft haar geheimen prijs aan wie wil luisteren. In de stijl van de bierkaartjesrecensies in de kranten: goeie plaat, download "They’ll Kill The Actor In The End" en "St. Pete", en koop hem voor de rest.

http://www.shannonwright-music.com
http://www.shannonwright-music.com
Vicious Circle

verwant

Shannon Wright :: In Film Sound

We hebben Secret Blood, haar vorige plaat van drie...

Shannon Wright :: Honeybee Girls

Vicious Circle, 2009 Al tien jaar is Shannon Wright aan...

Shannon Wright + Kat Frankie

Twee dagen op rij had de Brusselse Beursschouwburg een...

Shannon Wright :: 19 juni 2008, Beursschouwburg

Met Shannon Wright haalde de Beursschouwburg een van de...

Shannon Wright :: Let In The Light

Het leven van Shannon Wright kan wel wat licht...

aanraders

The Afghan Whigs :: Soft Control

Bijna vier jaar na het verschroeiende How Do You...

Westside Cowboy :: It Goes On

Stel je je meest zorgeloze zomer voor, zo eentje...

Gurriers :: Nobody’s Coming To Save You

Wie deze zomer hun puike passage op Pukkelpop meepikte,...

Kristin Hersh :: Sugar On Blackstone

Van indieband Throwing Muses over punkgroep 50 Foot Wave...

Keo :: Put A Smile On For Me

Het borrelt en broebelt al een tijdje, de revival...

recent

Naza

Een tweetal jaar geleden wonnen Yuval Abraham en Rachel...

Martin Lodewijk & Don Lawrence :: Storm – Integraal 5

Hoewel de stripreeks Storm kort na haar debuut al...

Philip Aguirre y Otegui :: KMSKA – Antwerpen

Luk Lemmens en Carmen Willems, respectievelijk voorzitter en algemene...

Midas Dekkers :: Het Menselijk Tekort

Niet minder dan vijftig boeken heeft de intussen tachtigjarige...

Mémoire de Fille

Mémoire de Fille is een boek dat door schrijfster...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in