Het is weer die tijd van het jaar :: hier is Oscaar!

Beste film:
Babel
The
Departed

Letters From Iwo
Jima

Little Miss
Sunshine

The Queen
Onze favoriet:
Babel, die ook veel kans maakt, samen met
The Departed.
And the winner was: The
Departed

Beste regisseur:
Alejandro Gonzales Iñárittu –
Babel
Martin Scorsese – The Departed
Clint Eastwood – Letters From Iwo
Jima

Stephen Frears – The Queen
Paul Greengrass – United 93
Onze favoriet: Rationeel zouden we Paul Greengrass
moeten zeggen, maar emotioneel gunnen we het Scorsese natuurlijk
enorm. De Academy zou er ook wel eens zo over kunnen denken.
And the winner was: Martin Scorsese voor The Departed

Beste acteur (hoofdrol):
Leonardo DiCaprio –
Blood Diamond
Ryan Gosling – Half Nelson
Peter O’Toole – Venus
Will Smith – The Pursuit of
Happyness

Forest Whitaker – The Last King of
Scotland

Onze favoriet: Forest Whitaker, en die gaat ook
winnen. Punt.
And the winner was: Forest Whitaker

Beste actrice (hoofdrol):
Penelope Cruz –
Volver
Judi Dench – Notes on a Scandal
Helen Mirren – The Queen
Meryl Streep – The Devil Wears
Prada

Kate Winslet – Little Children
Onze favoriet: Helen Mirren, zonder twijfel. Kate
Winslet zal men dan bij de eerst volgende gelegenheid belonen om
het goed te maken.
And the winner was: Helen Mirren

Beste acteur (bijrol):
Alan Arkin –
Little Miss
Sunshine

Jackie Earle Haley – Little Children
Djimon Hounsou – Blood Diamond
Eddie Murphy – Dreamgirls
Mark Wahlberg – The Departed
Onze favoriet: Djimon Hounsou, die samen met –
verrassend – Eddie Murphy veel kans maakt.
And the winner was: Alan Arkin (damn, we zaten
ernaast)

Beste actrice (bijrol):
Adriana Barraza –
Babel
Cate Blanchett – Notes on a Scandal
Abigail Breslin – Little Miss
Sunshine

Jennifer Hudson – Dreamgirls
Rinko Kikuchi – Babel
Onze favoriet: Persoonlijk zouden we gaan voor
Rinko Kikuchi, maar Jennifer Hudson heeft al alles gewonnen tot nu
toe, dus…
And the winner was: Jennifer Hudson

Beste animatiefilm:
Cars
Happy Feet
Monster
House

Onze favoriet:
Monster House, maar laat de andere twee
films nu net meer kans maken…
And the winner was: Happy Feet

Beste documentaire:
Deliver Us From Evil
An Inconvenient
Truth

Iraq In Fragments
Jesus Camp
My Country, My Country
Onze favoriet:
Eerlijk gezegd hebben we enkel ‘An
Inconvenient Truth’ gezien, maar die is dan ook torenhoog
favoriet.
And the winner was: An Inconvenient
Truth

Beste niet-Engelstalige film:
After the Wedding –
Denemarken
Indigènes
Algerije
Das Leben
der Anderen
Duitsland
Pan’s
Labyrinth
Mexico
Water – Canada
Onze favoriet: Pan’s Labyrinth, dé gedoodverfde
winnaar.
And the winner was: Das Leben der
Anderen
, één van de grootste
verrassingen van de avond.

Beste scenario (bewerkt):
Borat
Children of
Men

The
Departed

Little
Children

Notes on a
Scandal

Onze favoriet:
Little Children, maar dit zou wel eens de
troostprijs kunnen zijn voor Children of Men.
And the winner was: The
Departed

Beste scenario (origineel):
Babel
Letters From Iwo
Jima

Little Miss
Sunshine

Pan’s
Labyrinth

The Queen
Onze favoriet:
Babel, die best wel eens zou kunnen winnen
nadat de scenarist werd genegeerd voor ’21 Grams’
And the winner was: Little Miss
Sunshine

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in

negen + 15 =