Tiewai :: Ivoren Toren

Tiewai is terug met zijn single "Ivoren Toren" waarin hij als een koning het schaakspel van het leven fileert: klappen krijgen en hoe ze te overwinnen.

En toen werd het stil rond de Genkse rapper Tiewai. Na het prima Stickies & Samples II uit 2022 kregen we nog maar bitter weinig van de man te horen. Op de rauwe terugkeersingle “Ivoren Toren” komen we te weten waarom.

“‘22 was het grootste kutjaar van mijn leven, kon geen tekst meer schrijven zonder te wenen”. een openingszin die de toon zet, noemen ze zoiets. Tiewai had tot dan toe de wind in de zeilen gehad: Sinds 2011 druk in de weer, bouwen aan zijn carrière, zijn moment op Pukkelpop 2019 gepakt, verschillende releases in de jaren daarna, “een dik huis, twee kids, al m’n doelen behaald, het voelde volmaakt.”

Maar ergens is dat misgelopen, de bodem werd bereikt, het leven gereset. Er is sprake van ‘keuzes die zijn afgepakt’, een ‘hele hebben en houden in een rugzak’ – er wordt veel gesuggereerd zonder expliciet te vertellen. En dat is wat goede vertellers doen. De beat van producer Wits (die tegenwoordig steeds vaker op onze radar opduikt) is spartaans, flarden van stemmen tollen rond in het hoofd en voelt even verbeten aan als de raspende raps van Tiewai.

In zijn tekst toont de rapper zich onverbiddelijk voor wie hem verried (“stop contact als een stekker”), maar anders dan met modder te gooien houdt hij de blik vooruit gericht. Het heeft hem duidelijk bloed zweet en tranen gekost, maar nu is hij terug en staat hij boven zijn problemen, hoog en onaantastbaar in zijn ivoren toren.

Het nieuwe album Bedankt Voor Uw Tijd is gepland voor 2026.

Beeld:
Senne Houben

recent

Blue Moon

Independent-regisseur Richard Linklater en zijn landgenoot Ethan Hawke bouwden...

SAULT :: Chapter 1

Er is deze dagen al veel zout gestrooid, maar...

ISE :: Suitcase Child

Het gaat loeihard voor ISE: aan geluidssnelheid won ze...

Black Dog wint Grote Prijs UCC-UFK 2026

Tradities zijn er om in ere te houden. Naar...

JEF 2026 (Jeugdfilmfestival Antwerpen)

Van 14 tot 22 februari strijkt het Jeugdfilmfestival Antwerpen...

verwant

Roncha :: Fleecedekentje Thuglife

Berichtje aan alle rappers van België: goed bezig. Onze...

Baz :: Schetsen

Tien jaar was het al geleden dat Baz nog...

Eindejaarslijst 2022 van Jef De Ridder

Dit was voor mij geen jaar van de gitaar....

Tiewai :: Stickies & Samples II

Het Limburgs dialect is bedreigd in zijn voortbestaan. Volgens...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in