Illuminine: het IJslands avontuur van Kevin Imbrechts

Omdat het ook wel eens anders mag, komt Kevin Imbrechts, frontman van de Belgische rockband Mosquito, met een nieuw, melancholischer project Illuminine. En waar beter om zo’n door onder andere Nils Frahm, Olafur Arnalds en A Winged Victory For The Sullen beïnvloed project te mixen dan in IJsland onder auspiciën van Birgir Jon Birgisson van Sigur Rós? Vanaf volgende kunt u het proces exclusief volgen op enola.be.

Opdat de buitenwereld de plaat zo min mogelijk zou beïnvloeden, begon Imbrechts Illumine in de anonimiteit van zijn slaapkamer. Ondertussen verliet hij die schaduwen, besloot samen te werken met producer Christophe Vandewoude (die we kennen van Isbells en Marble Sounds) en trekt hij voor de laatste loodjes dus naar IJsland. Daar wordt sinds zaterdag de laatste mixing verzorgt onder het toeziend oog van Birgir Jon Birgisson, de sound engineer van Sigur Rós. Het afgewerkte album wordt verwacht in het voorjaar van 2015.

Illuminine wordt beschreven als “serene en bevlogen eenvoud, voorzichtig afgekruid met melancholie”. Oordeelt u zelf maar, met behulp van deze demo teaser:

Meer weten over Kevin? Geen probleem, want Imbrechts zal geregeld een dagboekfragment posten op enola.be over zijn IJslandse avonturen en verdere vorderingen van de plaat. We’ll keep you posted.

(ld)

Zealrecords

https://www.facebook.com/illuminine

http://instagram.com/illuminineband

http://www.facebook.com/illuminineband
http://www.instagram.com/illuminineband
Konkurrent

recent

When the Light Breaks (Ljósbrot)

Om een goede voedingsbodem te vinden voor zijn films,...

Mogwai

17 februari 2025Ancienne Belgique, Brussel

De nieuwe plaat The Bad Fire werd nog maar...

Pothamus :: Abur

Pothamus: het woord alleen al klinkt als iets zwaars,...

Gabriel Rios

14 februari 2025Het Depot, Leuven

Met Playa Negra trakteerde Gabriel Rios ons in de...

Heartworms :: Glutton For Punishment

Ze schaafde er bijna drie jaar aan, maar haar...

verwant

Illuminine :: ”Mijn beschermingslaag wordt dunner”

Illuminine is terug. Met #4 verscheen zopas een nieuwe...

Illuminine :: Baptism Of Solitude

Er zijn mensen die goed kunnen praten en er...

Illuminine :: #3

Op de hoes van #3 zien we Kevin Imbrechts...

Wouter Dewit :: Still

Wat Wouter Dewit met zijn in eigen beheer uitgegeven...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in