Youth Lagoon :: The Year Of Hibernation

Bijna ging het hier onopgemerkt voorbij, The Year Of Hibernation, het debuut van Youth Lagoon. Niet verwonderlijk: plaat noch band kunnen van tafelspringen beschuldigd worden. Maar al komt Youth Lagoon subtiel binnensluipen, het gebeurt met een hardnekkigheid die versteld doet staan.

Schijnbaar achteloos spint de jonge twintiger Trevor Powers, het brein achter Youth Lagoon, een muzikaal web waaruit het moeilijk ontsnappen is. Powers zoekt daarvoor inspiratie bij illustere namen als Sigur Ros en Wu Lyf, maar zorgt voor een uitkomst die net zo dromerig is als het beste van Beach House en bij momenten baadt in dezelfde goudgele gloed als Avi Buffalo.

Probeer “Montana” maar eens, waar Powers zijn kenmerkend gemompel begeleidt met een versleten piano en de song middels een gefloten deuntje richting grootsheid stuurt. Het resultaat is een openbloeiend klanktapijt dat doet denken aan het beste van Radical Face en het meer popgerichte werk van Sigur Ros.

Youth Lagoon zorgt immers voor een stelletje songs dat balanceert tussen zeer toegankelijk en totaal ongrijpbaar. Structuur lijkt, op het eerste gehoor althans, niet aanwezig in de nummers. Maar tegelijk zijn de werkjes op Year Of Hibernation stuk voor stuk miniatuurtjes die je moeiteloos in hun greep nemen en bedwelmen als de eerste de beste nieuwjaarsdrink.

Daardoor ontstaat een van de meest fascinerende debuten van de afgelopen jaren. Je mag dan doorgaans geen idee hebben waarover Powers het heeft (probeer maar eens een zin uit “Seventeen te begrijpen zonder in een irritant ssssht’en uit te barsten), intuïtief is het duidelijk dat de jongeman iets heel mooi aan het maken is. Iets een beetje treurig ook, maar dat is net een cruciaal in de schoonheid die hier tot leven komt.

Met subtiele ritmes en voorzichtige gitaarrifs wordt rondt synthesizerklanken een warm klankpatroon gesponnen dat zich ophoudt tussen breekbaar én dramatisch (“July”), maar evengoed met dansbare klanken durft flirten in “Daydream”, een song die titelgewijs overigens de beste omschrijving vormt voor wat Youth Lagoon op dit album doet.

Binnenkort trekt Youth Lagoon live door Europa, daarmee concertjaar 2012 voorzichtig op gang trekkend. Luisterend naar Year Of Hibernation lijkt het immers moeilijk voorstelbaar dat de slaapkamergemoedelijkheid van het debuut ook live overeind zal blijven. Maar waar muzikale wonderen als dit debuut mogelijk zijn, liggen alle mogelijkheden open.

http://youthlagoon.blogspot.com
http://youthlagoon.bandcamp.com
http://youthlagoon.blogspot.com
Lefse Records

verwant

DIT WAS 2015: Youth Lagoon :: ”Het leven is te kort om iets twee keer te doen”

De hele maand december blikt enola terug op het...

Youth Lagoon :: Savage Hills Ballroom

Twee keer raden waar Youth Lagoon vandaan komt, en...

Youth Lagoon :: 28 september Botanique

In de rotonde van de Botanique stonden maandagavond vier...

Youth Lagoon :: 25 november 2013, Botanique

Wat een gek mannetje is die Trevor Powers van...

Youth Lagoon :: Wondrous Bughouse

Het klinkt bij momenten als een plaat die eigenlijk...

aanraders

Gilla Band :: Pugnello

De nieuwe Gilla Band in drie woorden? Beste. Lawaai....

Westside Cowboy :: It Goes On

Stel je je meest zorgeloze zomer voor, zo eentje...

Gurriers :: Nobody’s Coming To Save You

Wie deze zomer hun puike passage op Pukkelpop meepikte,...

Kristin Hersh :: Sugar On Blackstone

Van indieband Throwing Muses over punkgroep 50 Foot Wave...

Keo :: Put A Smile On For Me

Het borrelt en broebelt al een tijdje, de revival...

recent

Primetime

Lance Oppenheim is in wezen een documentairemaker die met...

Gebeiteld – Beeldhouwer Roger Bracke :: Stadsmuseum Lokeren

Met Gebeiteld presenteert het Stadsmuseum van Lokeren een tentoonstelling...

Wu Lyf

Als een vage herinnering stond Wu Ly donderdagavond in...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in