Eindejaarslijstje 2010 van Guy Peters

2010 was het jaar dat we ons weer volledig te buiten konden gaan aan concertbezoek en geldverspilling. Het was ook het jaar dat we onze liefde voor kromme jazz volledig mochten botvieren (ongetwijfeld tot jolijt van enkelen en irritatie van de rest). Het resultaat vindt u hieronder.

Rock, etc – albums

  1. Harvey Milk :: A Small Turn Of Human Kindness
  2. Shining :: Blackjazz
  3. Swans :: My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky
  4. Richard Thompson :: Dream Attic
  5. Paul Weller :: Wake Up The Nation
  6. Sharon Jones & The Dap-Kings :: I Learned The Hard Way
  7. Chrome Hoof :: Crush Depth
  8. Ariel Pink’s Haunted Graffiti :: Before Today
  9. Los Lobos :: Tin Can Trust
  10. Child Abuse:: Cut And Run
  11. Damien Jurado :: Saint Bartlett
  12. U.S. Christmas :: Run Thick In The Night
  13. Jan Swerts :: Weg
  14. Joanna Newsom :: Have One On Me
  15. Steve Wynn & The Miracle 3 :: Northern Aggression
  16. Motorpsycho :: Heavy Metal Fruit
  17. Kanye West :: My Beautiful Dark Twisted Fantasy
  18. Rich Hopkins And Luminarios :: El Otro Lado/The Other Side
  19. Johnny Cash :: American VI: Ain’t No Grave
  20. Steven De Bruyn, Tony Gyselinck & Roland Van Campenhout :: Fortune Cookie

Rock, etc – concerten

  1. Slim Cessna’s Auto Club (Roots & Roses Festival, Lessines)
  2. Shining (Roadburn Festival, Tilburg)
  3. Napalm Death (Neurotic Deathfest, Tilburg)
  4. The Bellrays (De Centrale, Gent)
  5. The Ex (Pand Koloniale Waren, Hasselt)
  6. Shellac (Pand Koloniale Waren, Hasselt)
  7. Om (KC BELGIE, Hasselt)
  8. Caspar Brötzmann Massaker (Récyclart, Brussel)
  9. Henry Rollins – spoken word (AB, Brussel)
  10. Steve Wynn & The Miracle 3 (4AD, Diksmuide)
  11. Comus (Roadburn Festival, Tilburg)
  12. Earthless (Roadburn Festival, Tilburg)
  13. Goatsnake (Roadburn Festival, Tilburg)
  14. Randy Newman (AB, Brussel)
  15. Randga (Netwerk, Aalst)
  16. Richmond Fontaine (Arenbergschouwburg, Antwerpen)
  17. Dinosaur Jr (AB, Brussel)
  18. Fatso Jetson (Roadburn Festival, Tilburg)
  19. Wolf Eyes (Netwerk, Aalst)
  20. The Paladins (Roots & Roses Festival, Lessines)

Jazz/improv – albums

  1. Angles :: Epileptical West – Live In Coimbra
  2. The Vandermark 5 Special Edition :: The Horse Jumps And The Ship Is Gone
  3. Harris Eisenstadt :: Woodblock Prints
  4. Mostly Other People Do The Killing :: Forty Fort
  5. Little Women :: Throat
  6. Paal Nilssen-Love & Ken Vandermark :: Milwaukee Volume + Chicago Volume
  7. Mike Pride’s From Bacteria To Boys :: Inbetweenwhile
  8. Henry Threadgill Zooid :: This Brings Us To, Volume II
  9. Rudresh Mahanthappa & Steve Lehman :: Dual Identity
  10. Mike Reed’s People, Places & Things :: Stories And Negotiations
  11. William Parker :: I Plan To Stay a Believer: The Inside Songs Of Curtis Mayfield / Uncle Joe’s Spirit House
  12. Adam Lane’s Full Throttle Orchestra :: Ashcan Rantings
  13. The Bad Plus :: Never Stop
  14. John Zorn/Tzadik :: 12 releases, waarvan onze favorieten Ipsissimus (Moonchild), Baal: The Book Of Angels Volume 15 (Ben Goldberg Quartet) en Haborym: The Book Of Angels Volume 16 (Masada String Trio)
  15. Jason Stein’s Locksmith Isidore :: Three Kinds Of Happiness
  16. Super Seaweed Sex Scandal :: Sexy Noise
  17. Chris Lightcap’s Bigmouth :: Deluxe
  18. Portico Quartet :: Isla
  19. Razen / Sheldon Siegel:: Razen Sheldon Sigel
  20. Tobias Delius 4Tet :: Luftlucht

Hors catégorie ook nog erg genoten van 3 Nights In Oslo (Peter Brötzmann Chicago Tentet + 1) en Muntu Recordings (Jemeel Moondoc).

Jazz/improv – concerten

  1. Open Circuit: iNTERaCT 2010: Evan Parker’s Electro-Acoustic Ensemble (KC BELGIE, Hasselt)
  2. Frode Gjerstad, William Parker & Hamid Drake (KC BELGIE, Hasselt)
  3. Little Women (Vooruit, Gent)
  4. Wayne Shorter Quartet (Jazz Middelheim)
  5. Hamid Drake & Bindu (C-mine Jazz, Genk)
  6. Rolf Kühn + Tri-O (Jazz Brugge)
  7. Colin Stetson (Jazz & Sounds / Vooruit, Gent)
  8. Ellery Eskelin & Sylvie Courvoisier (Jazz Brugge)
  9. Full Blast + Ken Vandermark (Bimhuis, Amsterdam)
  10. Joe McPhee & Chris Corsano (KC BELGIE, Hasselt)
  11. Aka Moon + Misirli Ahmet (Vooruit, Gent)
  12. Hairy Bones (Jazz & Sounds / Vooruit, Gent)
  13. The Thing (AB, Brussel)
  14. Digital Primitives (KC BELGIE, Hasselt)
  15. Eric Boeren “Boerebond” feat. Peter Evans (De Singer, Rijkevorsel)
  16. Gianluca Petrella + Cosmic Band (C-mine Jazz, Genk)
  17. Portico Quartet (C-mine Jazz, Genk)
  18. Super Seaweed Sex Scandal (El Negocito, Gent)
  19. The Vandermark 5 (Flux/s Festival, Eindhoven)
  20. Mostly Other People Do The Killing (Vooruit, Gent)

Vooral genoten van de frisse aanpak en het mooie programma van Jazz & Sounds (Gent), C-mine Jazz (Genk) en Jazz Brugge. Dat er nog veel vervolgen mogen komen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in

1 × 3 =