Saybia :: The Second You Sleep

Ze haalden hun naam bij het cimbalenmerk Sabian. Zo simpel kan het soms zijn, en zo is ook hun muziek: vanuit Denemarken veroverden vijf Deense jonkies onze harten met mooie gitaarpop in de traditie van Travis en konsoorten. Wij vinden het fantastisch, nu u nog.

Het is een erg klassiek genre dat ze beoefenen, daar bij Saybia. Meer dan eerlijke liedjes met refreinen die dagen door je hoofd zullen blijven spelen, moet je niet verwachten. Maar het talent van Søren Huss en zijn kameraden is onmiskenbaar. Vrijwel elk van de elf nummers die hun debuut The Second You Sleep bevolken, haakt zich vast en laat je niet meer los.

Er is natuurlijk "The Day After Tomorrow": het nummer waarmee ze hier bekend werden en dat op Pukkelpop heel wat volk naar de clubtent wist te lokken. Maar er is ook "Fools Corner", "The Second You Sleep", "Joy" of "Empty Stars". Allemaal instant-catchy en haunting.

Kortom, Saybia is fantastisch. We hadden immers net zo goed vijf andere nummers kunnen opsommen in de vorige paragraaf. De hype rond de new acoustic movement is dan misschien gedaan, muziek als deze sterft niet. Hoogstens behoort ze even niet tot het hipste van de dag. Deze muziek is eerlijk als een puberdagboek, maar dan voorzien van talent. "We wilden wel covers spelen, maar op onze eerste repetitie schreven we meteen onze eerste song", zeggen de jongens. Het vertelt iets over hun ingesteldheid. Iets goeds. Het heeft iets ontwapenends dat Saybia zelf ook heeft. Nu het succes de jongens toelacht, is het enkel maar te hopen dat ze het kunnen behouden.

http://www.saybia.dk
http://www.saybia.dk
EMI

verwant

Saybia :: ”We hebben een heel narcistische plaat gemaakt”

Met These Are The Days treedt Saybia na een...

Saybia :: These Are The Days

Het was hard neerkomen voor de jongens van Saybia:...

Saybia :: ”Wat dichtbij komt, daar schrijven we over”

We schreven al eens dat elk land, elke stad...

aanraders

Gilla Band :: Pugnello

De nieuwe Gilla Band in drie woorden? Beste. Lawaai....

Westside Cowboy :: It Goes On

Stel je je meest zorgeloze zomer voor, zo eentje...

Gurriers :: Nobody’s Coming To Save You

Wie deze zomer hun puike passage op Pukkelpop meepikte,...

Kristin Hersh :: Sugar On Blackstone

Van indieband Throwing Muses over punkgroep 50 Foot Wave...

Keo :: Put A Smile On For Me

Het borrelt en broebelt al een tijdje, de revival...

recent

Primetime

Lance Oppenheim is in wezen een documentairemaker die met...

Gebeiteld – Beeldhouwer Roger Bracke :: Stadsmuseum Lokeren

Met Gebeiteld presenteert het Stadsmuseum van Lokeren een tentoonstelling...

Wu Lyf

Als een vage herinnering stond Wu Ly donderdagavond in...

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf uw reactie
Vul hier uw naam in